Menu
Sepetim
200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava

Basında Biz RSS Feed

03 Haz Gümüşhane’de karabuğday çiftçilerin umudu oldu
trdia 0 107
Gümüşhane’nin Kelkit ilçesine bağlı Öbektaş beldesinde üretimine başlanan karabuğday çiftçinin umudu oldu. Bölgede Glütensiz un ve bulgur üretim yapan fabrikanın açılmasıyla özellikle çölyak hastaları..
12 Ağu Kelkit’te Karabuğday Çalıştayı gerçekleştirildi
trdia 0 1077
Gümüşhane Üniversitesi’nin paydaşı ve aynı zamanda ev sahipliğini yaptığı program Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu toplantı salonunda gerçekleştirildi.Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası, Doğu Karadeniz Kalk..
09 Oca Gümüşhane Tarım ve Orman İl Müdürü Sayın Edip Birşen’in Karabuğday Tarlalarımızı ve Tesisimizi Ziyareti
09 Oca Türkiye’nin ilk karabuğday un ve bulgur tesisi Gümüşhane’de üretime başladı
trdia 0 1544
Son dönemde glütensiz besin kaynaklarına artan rağbet ve çölyak hastalarının aradığı ürün olmasının yanında ballı bir bitki olması nedeniyle arıcılığa da katkı sağlayan ‘Karabuğday’ bitkisi Gümüşhane’..
09 Oca Gümüşhane’de Karabuğday Hasadı Başladı
trdia 0 1131
Son dönemde glütensiz besin kaynaklarına artan rağbet ve çölyak hastalarının aradığı ürün olmasının yanında ballı bir bitki olması nedeniyle aracılığa da katkı sağlayan ‘Karabuğday’ bitkisinin Gümüşha..
08 Oca Türkiye’nin ilk karabuğday un ve bulgur tesisi Gümüşhane’de üretime başladı
trdia 0 2614
Gümüşhane’de geçtiğimiz temmuz ayında temeli atılan ve Karabuğday bitkisi için Türkiye’de ilk olan un ve bulgur tesisinde üretim başladı. Günlük 35 ton hammadde üretim kapasitesine sahip tesis 20 ton ..
08 Oca Gümüşhane Karabuğdayın Başkenti Olacak
trdia 0 1042
Gümüşhane karabuğdayın başkenti olacak Türkiye’nin ilk ve tek karabuğday işleme tesisi Gümüşhane’de Geçtiğimiz yıl 560 dönüm karabuğdayın ekildiği Gümüşhane’de bu yıl bin dönüm ekildi Karabuğday Tarım..
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)