Ekmeklik karabuğday unu ve çiğ karabuğday unu arasında ne gibi bir fark var?

Ekmeklik unumuz %100 çiğ karabuğday unundan üretilmiştir ve glutensizdir. Hiçbir katkı veya ilave farklı un içermez. Çoğu müşterimizden gelen ‘’ekmeği tam yapamıyoruz’’ kıvamını tutturmakta sorun yaşadıkları için bir çok deneme ile elde edilmiş olup Karabuğday unumuza ilave kepekli un ile kıvamı yakalayarak tarif ile paylaşılmıştır.

Ürünlerinizde Gluten var mı?

Tam Tarım olarak hiçbir ürünümüz kesinlikle gluten barındırmaz.

🌱Tüm ürünlerimiz işlenmeden önce laboratuar analizine gönderilip gerekli analizler yapıldıktan sonra sıfır gluten olduğu tasdikledir.

🌱Ayrıca tesisimiz sadece ve sadece Karabuğday işlemek için özel olarak kurulduğundan, ÇAPRAZ BULAŞMA RİSKİ BULUNMAMAKTADIR.

🌱Hiçbir ürünümüz maliyeti düşürmek adına farklı unlarla karışım yapılmamakta ve Karabuğdayın en saf haliyle sofralarınıza ulaşmaktadır.

🌱Glutensiz Analiz web sitemizde mevcuttur.

🌱Tamamen şeffaf üretim sağlıyor her detayı sizlerle paylaşıyoruz.

Nasıl saklamalıyım?

Karabuğday ununuzu ve karabuğday tanesini serin rutubetsiz bir ortamda veya mümkünse ağzı kapalı bir şekilde buzdolabında saklamalısınız.

Ürünlerimizde hiçbir katkı, koruyucu bulunmadığından dolayı kelebeklenmer veya bozulmalar olabilir.

Karabuğday ununuzda koku var mı?

Tamamıyla Kokusuz Karabuğday Unu!

Tüm müşterilerimiz ürünleri onlara ulaştığında bize gerçekten kokusuz olduğuna dair mesajlar atıyor.

Bu mesajları öne çıkarılanlarda paylaşıyoruz. Hepsini kontrol edebilirsiniz. %100 Müşteri Memnuniyeti

Karabuğday unumuzun kalitesi ve kokusuz olmasında iddialıyız. Karabuğday’da kendine özgü olan kokusu bazen rahatsız edici olabiliyor. Ve bu koku yüzünden sağlıklı karbonhidratların başında gelen Karabuğdaydan mahrum kalınabiliyor. Ürünlerimizde kesinlikle koku yoktur.

Ürünlerinizde Tarımsal ilaç veya koruyucu var mı?

Hiçbir Tarımsal İlaç Kullanmıyoruz! Tam Tarım olarak anlaşmalı tarlalarımızda tohumundan hasadına kontrol altında tuttuğumuz karabuğday bitkilerimizin yetiştirilmesinde hiçbir tarımsal ilaç kullanılmamaktadır. Ekiminden paketlenmesine kadar hiç katkı maddesi eklenmeyip %100 Doğal Karabuğday Unu üretimi yapmaktayız. Bizim için daha fazla hasat değil hepimizin sağlığı ön plandadır. Sofralarımızda zehirli gıdalara karşı Tam Tarım olarak tarımsal ilaçlara keskin bir çizgimiz vardır.

Karabuğday diyeti nedir?

▶️Karabuğday Diyeti ile aç kalmadan zayıflamak mümkün mü?

✔Karabuğday, düşük yağ oranı içerdiği için sağlıklı beslenmede ve zayıflama diyetlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Açlık duygusunu bastırmadaki etkisinin de en üst seviyede olduğu saptanmıştır.

✔Karabuğdayın iştahınızı kapatma, metabolizmanızı hızlandırma ve bağırsaklarınızın daha iyi çalışmasını sağlama gibi özellikleri vardır.


▶️Karabuğday Diyetinin faydaları nedir?

✔Sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasına yardımcı olur.

✔Yüksek kolesterol ve yüksek tansiyon riskini azaltır.

✔Tırnak ve saçınızı güçlendirir, onlara enerji ve güç sağlar.

✔Karaciğerinizi temizler.

✔Kemikleri ve zihni güçlendirir.

Çiğ Karabuğday Unuyla, Kepekli Çiğ Karabuğday Ununun farkı nedir?

📍Herşeyden önce her iki üründe %100 Çiğ Karabuğday tanelerinden üretilmektedir ve içerisinde hiçbir katkı madde ya da başka un bulunmamaktadır.

📍Çiğ Karabuğday Unu ısıl işlem görmemiş kavrulmamış ve dış kabuğu çıkartılmış Çiğ Karabuğday tanelerinin üretilmektedir. Bu sayede besin değerleri korunmuş ve içerdiği proteinler bozunuma uğramamış olur.

📍Kepekli Karabuğday Ununda ise yine aynı şekilde tamamen %100 Çiğ Karabuğdaylardan üretilmektedir ama bu sefer dış kabuk ayrılmadan öğütülmektedir.

📍Çiğ Karabuğday Unu form olarak kabuk içermediğinden rengi beyaz ve daha incedir. Normal unlara form olarak çok yakındır.

📍Kepekli Karabuğday Unu ise kabuktan elde edilen kepeğinde içinde bulunması sebebiyle daha kahverengi tonlarındadır.

📌Her iki unuda hamur işlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Damak zevkinize uygun olarak birbirine karıştırarak size en uygun lezzeti yakalayabilirsiniz.

Karabuğday yastığının faydaları nelerdir?

📌Karabuğday yastığı asırlardan beri doğal yastık olarak Osmanlı Padişahlarından dedelerimize kadar sıkça kullanılıyordu.

📍Maalesef artık sentetik ürünlerin artması ve doğallığın kaybedilmesi sebebiyle unutulmaya yüz tuttu.

📌Şehirlerden köylerimize ziyarete gittiğimizde ne kadar rahat uyku uyuduğumuzu mutlaka hatırlarsınız.

📍Bunun sebebi temiz havanın yanında birde doğal yatak ve yastığın faydalarıdır.

👉🏻Karabuğday kabuğundan yapılmış yastıklar boyunu ve baş bölgesini tam sardığından boyun, sırt ve vücut ağrılarına birebir çözüm sağlıyor. Böylece sabah güne saatlerce uyumuş gibi kalkabiliyorsunuz.

👉🏻En önemli etkisi ise doğal karabuğdayın sakinleştirici etkisi sayesinde daha huzurlu bir uyku uyumuş, baş ağrılarınızı azaltmış ve solunum yolunuzun ferahlamasına yardımcı olursunuz.

📌📌Yıllardır bizim ve atalarımızla bize gelmiş bu değerlerimizi sentetik kimyasallara değişmek sağlığımıza uzun süredir zarar veriyor.

Karabuğday kepeği nedir?

Lif ve Protein Bakımından Zengin Karabuğday Kepeği

🌱Karabuğday kepeği zengin lif oranı ve içerdiği yüksek protein sayesinde vücudunuzu dengesini korumanıza yardımcı olur.

Sağlıklı beslenmek isteyenler, sporcular ve yemeklerine lezzet katmak isteyenler için kullanımı kolay ve pratiktir.

Bu sayede gün içinde kolaylıkla besinlerinizi çeşitlendirebilir ve vücudunuzun daha sağlıklı ve fit olmasını sağlayabilirsiniz.

Neden çiğ karabuğday?

Çünkü bakliyatları kavurduğunuzda içlerin su buharlaşır ve bu su ile birçok mikro besinde yok olur. Bu mikro besinler vücudumuzda ihtiyacımız olan önemli düzenleyicilerdir. Yüksek ısı ile kavrulmuş karabuğdayın içindeki proteinler bozunuma uğrarlar ve vücudumuza her gün minimum 80-90 gr almamız gereken proteinlerden de tam verimi alamamış oluruz. Çiğ Karabuğday Unu ile evinizde yapacağınız ekmeğinizin mayasını hazırlayabilirsiniz ama kavrulmuş karabuğday unlarında maya neredeyse hiç aktifleşmemektedir.

Karabuğday unu ile neler yapabilirim?

Karabuğday Unu ile ne yapacağınızı düşünmenize gerek yok, çiğ karabuğday unu ile normal beyaz unla yaptığınız bütün tarifleri çok daha lezzetli bir şekilde yapabilirsiniz.
🍪Çiğ karabuğday unu ile karabuğday ekmek tarifi profilimizde!
🥖Tüm tarifleri karabuğday unu ile evinizde güvenle yaparak sağlıklı yaşayabilirsiniz.
📷 Yaptığınız tariflerin fotoğraflarını bizimle paylaşmayı unutmayın☺️

Gübre var mı?

Tamamen Organik Gübre Kullanıyoruz!

Karabuğday Unumuzda kullandığımız karabuğdayları tarlalarımıza ektikten sonra onlara sadece gübre desteği sağlıyoruz. Ve tarlalarımızda kullandığımız Ahır Gübresini toprağımızı beslemek ve karabuğdaylarımızın besin değerleri ve verimi daha iyi olsun diye kullanıyoruz.
Tarlalarımızda kullandığımız ahır gübresi tamamen Organik bir gübreleme olup hiç bir şekilde ilaçlama ya da destekleyici kimyasal kullanmamaktayız.
Bu sayede sizlere gönül rahatlığıyla şunu diyebiliyoruz;
-%100 Doğal Karabuğday Unu üretiyoruz
Sizlerin ve kendi sofralarımızda kullandığımız karabuğday unumuzu ekiminden paketine kadar asla zehirli kimyasallar ile kirletmiyoruz.

Tam Tarım tesisi nerede?

Türkiye’nin En Büyük ve Tek Karabuğday İşleme Tesisi!

-Gümüşhane’de ki Tam Tarım üretim tesisimiz Türkiye’nin sadece karabuğday işleme üzerine kurulmuş en büyük ve tek üretim tesisidir.
-Ülkemizde tamamen ithal olarak alınıp satılan karabuğdayı tamamen yerli ve milli olarak daha uygun fiyata halkımıza sunmak, ülkemizin verimli topraklarını değerlendirmek, çiftçilerimizi bu konuda bilinçlendirmek ve tarımı tekrardan canlandırmak için yola çıktık.
-Yurtdışından ithal edilmiş işlem görmüş ve raf ömrü uzatılması için besin değerleri azaltılmış karabuğday ununu raflarda yüksek fiyatlara satılmasını önlemek için tamamen doğal ve kontrollü üretim ve işleme ile sizlerin sağlığına ve bütçesine önem vermekteyiz.
-Ürünlerimiz Gümüşhane’de ki %100 Yerli ve Milli tesisimizde işlenip, karabuğdaylarımız kendi tarlalarımızda yine Türkiye’de tamamen kontrolümüz altında yetiştirilmektedir.
-🥖Sadece Karabuğday işleyen %100 Yerli ve Milli tesisimizde sizler için en hassas üretimi yapıyoruz.

Protein ihtiyacımı karşılar mı?

En Yüksek Protein Oranına Sahip Karbonhidratlardan Karabuğday Unu!!

-Protein ihtiyacını karşılayamayanlara ilaç gibi gelecek ürün Karabuğday Unu!
-Diyetlerimiz de ve beslenme planlarımızdaki protein kotalarımızı doldurmanın ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz.
-Bu kotaları doldurmak için koli dolusu yumurta, yüzlerce gram et ve bazen protein takviyesi protein tozlarına başvurmak zorunda kalıyoruz.
-Halbuki karabuğday ununun 100 gramında 13.3 protein var ve öğünlerimizin bir kısmında karabuğday unundan yapılmış besinler tüketerek hem sindirimi yavaş yüksek lif oranına sahip kompleks karbonhidrat almış hem de protein ihtiyacımızın neredeyse yarısını sadece o öğünden almış oluyoruz.
-Sporcular, kilo vermek ve formunu korumak için diyet yapanlar ve sağlıklı beslenip vücuduna iyi bakmak isteyenler için Karabuğday Unu gerçekten biçilmiş kaftan olarak karşımıza çıkıyor.

Karabuğdayda Şeker var mı?

Karabuğday Unu Kesinlikle Şeker İçermez!

-Şeker sağlıklı beslenmek isteyen ve glutensiz diyet uygulayanlar için çok tehlikeli bir karbonhidrat türüdür.
şeker Oranı Sıfır Karabuğday Unu!
🌱Karabuğday içeriğinde şeker bulundurmamaktadır. İçeriğindeki %70 Kompleks karbonhidratın hiçbiri şekerden gelmemektedir.
🌱Diyabet hastaları ve tansiyon hastaları için kan damarlarını rahatlattığından felç ve kalp krizi riskini azaltır.
🌱Beyaz undan farklı olarak içeriği mikro besinler tarafından zenginliği sayesinde kan basıncınızı dengede tutar ve sağlıklı beslenmeniz için günlük ürünlerinizi karabuğday unu ile yapmanız yeterlidir.
-Sağlıklı beslenmek isteyenler için şeker kana karışımı hızlı bir karbonhidrat olduğundan kan şekerini bir anda yükseltir ve bu yükselmede vücuda alınan kaloriler vücudun ‘Doydum!’ uyarısı alması sebebiyle karbonhidrat depolarında depolanmaya başlar. Bu da kilo alımı, ödem ve yağlanmaya yol açar.
-Şeker hastaları için basit şeker oranı yüksek ürünler kan şekerlerinde dalgalanma yaratacağından çok tehlikeli sağlık problemleri yaratabilmektedir. Karabuğday unundan yapılmış ürünler şeker hastalarının çok tercih ettiği ve gönül rahatlığıyla kullanabileceği ürünlerdir.

Karabuğdayda bulunan Yüksek lif oranı ne demek?

Yüksek Lif Oranının Önemi Ne?

-Sindirimi Kolaylaştıran Yüksek Lif Oranlı Karabuğday Unu!
-Karabuğday Unu lif oranı en yüksek karbonhidratlardan biridir. Yüksek lif oranlı besinler tüketildiğinden vücudumuz karbonhidratların sindirim süresini hızlandırır.
-Uzun sürede sindirilen karbonhidratlar vücutta kan şekerini dengeleyip zayıflama, kilo kontrolü ve yağ oranında azalma sağlar. Bu sebeple sporcular ve diyet yapanlar için çok önemli bir yeri vardır.
-Sadece kullandığınız unun türünü değiştirerek vücudunuzu dengeleyebilir, yağ oranını azaltabilir ve zayıflamanızı hızlandırabilirsiniz.

Çiğ karabuğday ne anlama gelir?

Çiğ Karabuğday Neden Bu Kadar Önemli?

-Tam Tarım sadece Karabuğday’a özel üretim tesisimizde kavrulmuş ürünler kesinlikle kullanılmayıp karabuğdaylar tarlalardan hasat edilip anında tesisimizde işlenip un haline getirilmektedir.
-Kavrulmuş Karabuğdaylar raf ömrünü uzatmak ve ithal karabuğday işleyen firmalarda kolaylık sağlaması için sıkça kullanılıyor.
-Karabuğday’a ısıl işlem uygulayıp kavurduğunuzda içindeki mikro besinler, vitamin, mineraller ve proteinler bozunuma uğrar.
-Aslında sağlıklı beslendiğimizi düşünürken kavrulmuş ürünlerle sandığımız kadar etkili beslenme uygulamamış oluyoruz.

Karabuğday ürünlerinde karışım var mı?

Karışım Yapılmış Karabuğday Unlarına Dikkat Edin!

%100 Doğal Karabuğdaydan Öğütülen %100 Karabuğday Unu Karışım Değil! Ürünlerimizde karışım yapılmamaktadır. Tarlalarımızdan hasat edilen karabuğdaylarımız tesisimizde öğütüldükten sonra anında paketlenmektedir.
Ürünlerimizin içinde herhangi başka bir un, bakliyat veya katkı kullanmıyoruz.
-Karabuğday Unları öğütülürken kalitesiz ve ithal karabuğdayların kötü tat farkını örtmek için firmalar karabuğday ununun içine farklı unlar ve şeker eklemektedir.
-Hem sağlıklı beslenmek isteyenler hem de çölyak rahatsızlığı olanlar için bu durum çok tehlikeli durumlar oluşturabilmektedir.
-Firmalar içinde %5 oranında karabuğday olan unları Karabuğday Unu etiketi ile satmaktalar.
-TAM TARIM KARABUĞDAY UNLARI %100 Karabuğdaydan üretilip içine hiçbir katkı eklenmeyip paketlenmektedir.

Karabuğdayı yerlimi üretiyorsunuz?

Anlaşmalı tarlalarımızda sürekli kontrol altında yetiştirilen karabuğdaylarımız %100 Yerli tohumlardan ekilir. Ekiminden tesisimizde işlendiği ana kadar sürekli kontrol edilmektedir. %100 Yerli politikamız sadece tesisimizle sınırlı kalmayıp A’dan Z’ye üretimimizin en başından sizlere ulaşana dek devam etmektedir. Üretimimizin hiçbir kademesinde ithal ürün kullanmamaktayız. Sadece Karabuğday işleyen %100 Yerli ve Milli tesisimizde sizler için en hassas üretimi yapıyoruz.

Karabuğday ve Buğday Arasındaki Fark Nedir?

Karabuğday isminden dolayı halk arasında sürekli buğdaylar ile karıştırılmaktadır. Karabuğday yanlış bilinenin aksine buğdaygiller ile aynı familyayı paylaşmamaktadır. Karabuğday karbonhidrat temelli bir gıda değildir ve bol miktarda protein içerir. Kuzukulağıgiller familyasından gelen karabuğdayın normal buğdaylar ile hiçbir benzerliği olmayıp buğdayların aksine Karabuğday genetik yapısında kesinlikle Gluten barındırmaz.

Tamamen glutensiz oluşu sayesinde gluten hassasiyeti olanlar için normal un yerine neredeyse bütün tariflerde aynı şekilde kullanılabilir.

Normal una göre yapılmış yiyeceklerden daha besleyici ve glutensiz, organik bir un kullandığınızdan sağlıklı yaşam diyetiniz, sporcu diyetleri ve glutensiz diyetler için çokça tercih edilir.

Main Menu